Медичний заклад — стерильний осередок, що відрізняється від інших комерційних приміщень, а значить і вимоги до підлогових покриттів для даного типу приміщень повинні бути відповідними. Через особливості приміщення матеріали підлоги не повинні становити небезпеку ні для пацієнтів, ні для самих лікарів.
При облаштуванні стерильних приміщень не варто забувати про пошук екоматеріалів, які не будуть становити небезпеку для медичного персоналу та хворих. Матеріал, з якого виготовлено підлогове покриття, повинен характеризуватися мінімальними вимогами до обслуговування та при цьому володіти стійкістю до агресивних середовищ (стійкість до хімічних впливів).
Покриття повинне витримувати інтенсивні навантаження, часті переміщення меблів та устаткування.
Підлогове покриття в приміщеннях медичних установ має відповідати стандартам безпеки. Будь-то суха чи мокра підлога, вона повинна володіти антиковзким ефектом. Особливо важливо це враховувати у травматологічних і хірургічних відділеннях. Також важливим є екологічна безпека, адже від цього безпосередньо залежить здоров’я працівників і пацієнтів медичного закладу.
Зонування
З огляду на специфіку різних відділень всередині медичних установ, необхідно підібрати різні матеріали для них. Наприклад, в операційних необхідні спеціальні струмопровідні та токорозсіювальні покриття. Іншим же відділенням може підійти рулонний ПВХ завдяки своїм захисним властивостям. До речі кажучи, саме графічні зображення на підлозі допомагають орієнтуватися як в маленьких поліклініках, так і в повноцінних лікарнях.
У приміщеннях, де встановлено чутливе обладнання зі статичними зарядами, які мають особливість накопичуватися в підлозі та можуть впливати на роботу медичного обладнання, пред’являються ще більш жорсткі вимоги. Саме тому так важливо, щоб покриття мало антистатичні властивості.
Для медичного приміщення краще за все підійдуть підлогові покриття, виготовлені з натуральних матеріалів, а також ты що володіють певними властивостями, необхідними для розміщення обладнання спеціального призначення.
Гомогенний ПВХ
Покриття складається з одного шару завтовшки 2-3 мм, виготовленого з однорідної маси. У складі матеріалу покриття міститься: поліуретан, полівінілхлорид, крейда, пластифікатори, вапно та інші речовини, які утворюють щільну і гладку текстуру лінолеуму. Лінолеум з високим рівнем зносостійкості й міцності експлуатують довше, ніж гетерогенний — понад 10 років. Екологічне гомогенне покриття безпечне для використання в медичних установах — поверхня лінолеуму не підпалюється і не накопичує статичну електрику. Порізи гострими інструментами на поверхні такого лінолеуму або пошкодження при падінні важких предметів, легко усунути за допомогою шліфування. Для медичних приміщень добре підійде гладке і матове ПВХ-покриття.
Струмопровідний лінолеум — покриття для підлоги з опірністю 104-106 Ом. Склад покриття містить частинки, які відводять електричні розряди в точку заземлення.
Струморозсіювальний лінолеум володіє опором 106-108 Ом. Завдяки наявності вуглецю, в складі покриття, лінолеум розсіює заряд, який накопичується при терті та роботі електроніки. Цей вид лінолеуму підходить для рентгенології, операційних і приміщень зі спеціальним медичним обладнанням.
Даний вид підлогового покриття рекомендується укладати в приміщеннях з підвищеними вимогами до антистатичності та струмопровідності.
Комерційний лінолеум, укладений в медичних установах, повинен витримувати високі температури і забезпечувати високу безпечність. Крім цього, в медичних установах необхідно зниження рівня шуму, а також забезпечення комфортного пересування між лікарняними палатами. Обираючи лінолеум для клінік, варто звернути увагу на наявність вологостійкості і антиковзання — цей параметр корисний в умовах підвищеної вологості. У лікарняних душових, туалетах і процедурних укладають лінолеум, оброблений антибактеріальним захистом. В цілому, до вибору підлогового покриття для медичного закладу варто підходити ретельно, адже якісне підлогове покриття комерційного медичного приміщення – запорука здоров’я та безпеки пацієнтів.
Для такого підлогового покриття, як мармолеум характерні антибактеріальні та звукоізоляційні властивості. Через свій специфічний склад, що містить деревну муку, лляну олію і смолу, дане покриття не робить ніякого шкідливого ефекту на дихальну систему. У мармолеума є найрізноманітніші забарвлення, які можна вибрати залежно від специфіки медичного приміщення.